EGZAMIN GIMNAZJALNY - fotorelacja
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 21:49
   
część humanistyczna
– 18 kwietnia 2016r. (poniedziałek)
część matematyczno-przyrodnicza
– 19 kwietnia 2016r. (wtorek)
część z języka obcego nowożytnego: język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski
– 20 kwietnia 2016r. (środa)
Zmieniony: czwartek, 21 kwietnia 2016 18:38
 
Konkurs "Europejski Smak Czekolady 2016"
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 16:30

Konkurs odbył się 12 kwietnia 2016r. w ZSLiZ w Olecku.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1. Jakub Barszczewski kl. 2A - I miejsce

2. Kinga Mikielska kl. 2B (dyplom za udział w konkursie)

Czytaj więcej...…
 
Podziękowania za pomoc i wsparcie udzielone nam podczas organizacji IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „Lekturomaniacy”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 00:00

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie udzielone nam podczas organizacji IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „Lekturomaniacy” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Olecka, Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Oleckiego, Instytutu Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztyniektóry odbył się dnia 8 kwietnia 2016 w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku: panu Wacławowi Olszewskiemu - Burmistrzowi Olecka, panu Marianowi Świerszczowi – Staroście Powiatu Oleckiego, panu Romanowi Prawda - Prezesowi Zakładów Produkcyjno-Usługowych „Prawda”,  pani Dorocie Malickiej – dyrektorowi operacyjnemu oraz pracownikom Domu Książki – oddział w Olecku - pani Agnieszce Łaszczyńskiej i Justynie Jędrze, panu Wojciechowi Makowskiemu i panu Bogusławowi Milewskiemu - współwłaścicielom sklepu spożywczego "Sam" Sp.j., panu Jerzemu Miliszewskiemu – właścicielowi Oleckiego Centrum Szkolenia Kierowców, panu Sławomirowi Gorlo - właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowej „GOS”,  panu Janowi Staniszewskiemu – właścicielowi Piekarni-Cukierni Staniszewski,  państwu Agnieszce i Piotrowi Bielenica – właścicielom kwiaciarni „Irys”, panu Arnoldowi Hościłło właścicielowi Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Sklep Spożywczy Arnold Hościłło, panu Stefanowi Taraszkiewiczowi – właścicielowi Firmy Budowlanej w Olecku, panu Pawłowi Giełazis radnemu Rady Miejskiej w Olecku. Dzięki Państwa życzliwości i hojności wyrażającej się we wsparciu naszej pracy udało się zrealizować najważniejsze cele  przedsięwzięcia promującego dobre praktyki szkoły w regionie i województwie. Mamy nadzieję, iż pozostaną Państwo w gronie naszych stałych przyjaciół.

W imieniu własnym i całej społeczności

 Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

 
Relacja ze spotkania z rodzicami z dnia 16 marca 2016 roku
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 kwietnia 2016 00:00

Dnia 16 marca 2016 roku odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym Pani Dyrektor przekazała zebranym bieżące sprawy  i wydarzenia z życia szkoły.

Czytaj więcej...…
 
„LEKTUROMANIACY” – sprawozdanie z IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego pod Honorowym Patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Olecka, Starosty Powiatu Oleckiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 21:35

„Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do ksiąg nie ostudzi” – ta refleksja Jana Kasprowicza przyświecała nam 8 kwietnia 2016 r. podczas IV Regionalnego Turnieju Czytelniczego „LEKTUROMANIACY”, który odbył się w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.      

Czytaj więcej...…
 
Sukcesy konkursowe gimnazjalistów
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 21:30

Z wielką przyjemnością informujemy o zakończeniu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie naszej szkoły dzielnie zmagali się z konkursowymi zagadnieniami.

Czytaj więcej...…
 
Sprawozdanie z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 21:22

            18 marca                   6 kwietnia

Jak co roku, na przełomie marca i kwietnia, rozpoczyna się rekrutacja uczniów szkół podstawowych do gimnazjów. Jedną z form tych działań jest Dzień  Otwarty, w trakcie którego prezentowany jest dorobek oraz baza lokalowa szkół, jak również ich oferta. W tym roku w naszej szkole Dzień Otwarty  odbył się w dwóch terminach.

Dnia 18 marca 2016r. gościliśmy w naszych progach klasy VI A i VIC ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. Natomiast 6 kwietnia 2016r. odwiedziły nas klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz klasa VI B ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. 

Czytaj więcej...…
 
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 kwietnia 2016 00:00

Co roku na przełomie marca i kwietnia dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przygotowują informację o ofercie edukacyjnej szkoły oraz o zasadach rekrutacji przyszłych gimnazjalistów. Po spotkaniach z uczniami klas szóstych zaproszono również rodziców przyszłych gimnazjalistów, którzy gościli u nas 31 marca 2016r.

Czytaj więcej...…
 
IV Regionalny Turniej Czytelniczy „LEKTUROMANIACY”
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 kwietnia 2016 05:58

IV Regionalny Turniej Czytelniczy

„LEKTUROMANIACY”

odbędzie się 8 kwietnia 2016r. ( piątek ),  godz. 10.00-12.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate" w Olecku, ul. Plac Wolności 22

Czytaj więcej...…
 
„Matematyka w Zarządzaniu”
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 kwietnia 2016 00:00

Dnia 5 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIV edycji konkursu „Matematyka w Zarządzaniu” organizowanego pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. Trzydzieści osiem „najtęższych głów” naszego gimnazjum zmagało się z zadaniami otwartymi w jednym z najtrudniejszych konkursów matematycznych.

Czytaj więcej...…
 
RELACJA Z HISTORYCZNEGO OTWARCIA Izby Pamięci Władysława Żurowskiego – Legendy „Dwójki”
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 kwietnia 2016 23:53

W dniu 19 lutego 2016 roku społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uroczyście obchodziła Święto Szkoły.
Wydarzeniem nieodzownie związanym z obchodami Święta Szkoły był VII Memoriał im. Władysława Żurowskiego – wzorowego pedagoga, entuzjasty sportów zimowych, człowieka wielkiej pasji, którego świetlany przykład jest dla nas wyzwaniem i zachętą do wznoszenia się ponad przeciętność. W tym dniu pamięć o Władysławie Żurowskim została uczczona otwarciem Izby Pamięci jego imienia, które transmitowane było na żywo dla całej społeczności szkolnej.

Czytaj więcej...…
 
Coca-Cola Cup - piłka nożna
Wpisany przez Nauczyciel   
niedziela, 03 kwietnia 2016 17:07

altDrużyna chłopców zajęła Im. w I Etapie Eliminacji XVIII Edycji Turnieju Piłkarskiego COCA-COLA CUP 2016. Chłopcy z pierwszego miejsca awansowali do kolejnego etapu rozgrywek - Gratulacje!

Relacja z imprezy (także z imprez lekkoatletycznych i zawodów w szachach) w zakładce <Sport w naszej szkole>

Tomasz Borowski

Zmieniony: niedziela, 17 kwietnia 2016 19:17
 
RODZICU SZÓSTOKLASISTY!
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 marca 2016 01:00


<kliknij by powiększyć>

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Jaką klasę wybrać? – uczniowie o pracy w poszczególnych oddziałach
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:58

Drodzy szóstoklasiści, posłuchajcie, jak o pracy w klasach objętych innowacjami oraz o pracy w klasie sportowej i terapeutycznej opowiadają uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Ich refleksje i rekomendacje z pewnością pomogą wam wybrać oddział zgodny z waszymi predyspozycjami.

Czytaj więcej...…
 
Zostań uczniem klasy humanistycznej!
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 20:07

Jesteś twórczy, niezależny myślowo, masz artystyczną duszę? – zostań uczniem klasy humanistycznej i posiądź wiedzę z zakresu kultury, mediów i komunikacji. Obejrzyj film promujący oddział objęty innowacją humanistyczną i przekonaj się jak kreatywni i uzdolnieni są jego uczniowie.

Czytaj więcej...…
 
Sukces naszych uczniów
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 marca 2016 19:00

23 marca 2016 roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych miało miejsce wręczenie nagród laureatom II edycji konkursów dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Powiat Olecki w ramach projektu „Program dla zdrowia, pogody ducha i długich lat życia mieszkańców powiatu oleckiego”, realizowanego z Programu Operacyjnego PL13: Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu dofinansowanym z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 - 2014 oraz z budżetu państwa.

Czytaj więcej...…
 
„Woda źródłem życia” – sukces Bianki Dąbek
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 marca 2016 01:00

Miło jest nam poinformować, iż Bianka Dąbek klasa 2d, w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne została laureatką konkursu plastycznego „Woda źródłem życia”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku w ramach obchodów Światowego Dnia Wody (22 marca).

Czytaj więcej...…
 
Wiosenna paka dla bezdomniaka!
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 marca 2016 01:00

<kliknij by zobaczyć plakat>

Zapraszamy wszystkie osoby, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt, do udziału w naszej akcji charytatywnej „Wiosenna paka dla bezdomniaka”.

Czytaj więcej...…
 
KANGUR 2016
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 marca 2016 22:40

Dnia 17 marca 2016 roku odbył się MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”.

Uczniowie klas I , II , III  naszego gimnazjum rozwiązywali zadania w kategorii KADET (59 osób), natomiast klas III -  JUNIOR (17 osób).

Czytaj więcej...…
 
Śpiewający występ naszych wokalistek
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2016 01:33

W piątek 18 marca 2016 roku wzięliśmy udział w konkursie piosenki obcojęzycznej o nazwie Singing Red Bricks, który odbył się w Ełku, w I LO im. Stefana Żeromskiego. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Maciopa 2a, Urszula Kamińska 2d (solistki) oraz Oliwia Maj, Wiktoria Płazińska i Sara Szrajbert 2d (zespół Trio).

Czytaj więcej...…
 
Więcej artykułów…