kliknij

 

 
  • część humanistyczna                              27 kwietnia  2010 r.  godz. 900
  • część matematyczno-przyrodnicza           28 kwietnia 2010 r.  godz. 900
  • język obcy nowożytny                            29 kwietnia 2010 r.  godz. 900

         Egzamin gimnazjalny w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej trwa 120 minut, zaś w części językowej 90 minut.

        W przypadku uczniów uprawnionych do wydłużonego czasu pracy każda część egzaminu zostaje wydłużona o 50%.

       Zdający przychodzą do szkoły każdego dnia o godz. 8.20 i postępują zgodnie z poleceniami przewodniczących zespołów nadzorujących  odpowiednią część egzaminu.

 

 

UWAGA ! KLASY III

 

INFORMACJA DLA  UCZNIÓW

przystępujących do egzaminu gimnazjalnego 2010

Prawa i obowiązki ucznia (słuchacza) przystępującego do sprawdzianu/egzaminu określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz.U nr 83, p. 562, z p. zm.).

1. Uczeń zgłasza się na sprawdzian lub każdą część egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

2. O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście
i zajmują wyznaczone im miejsca. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.

3. Na sprawdzian/egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania
i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

4. Przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności przedstawicieli zdających odbiera pakiety z zestawami egzaminacyjnymi i przenosi je do sali egzaminacyjnej.

5. Każda część egzaminu rozpoczyna się od rozdania zestawów egzaminacyjnych punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

6. Po otrzymaniu zestawu na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego zdający ma obowiązek:

a) zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego;
w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego,

b) sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane; braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego sprawdzian/egzamin, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu sprawdzianu/egzaminu,

c) zapisać swój indywidualny kod i numer PESEL w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego; uczniów korzystających z dostosowanych zestawów egzaminacyjnych oraz uczniów z dysleksją wyręczają w kodowaniu członkowie zespołu nadzorującego.

7. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych. Przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy (planszy), w miejscu widocznym dla każdego zdającego, czas rozpoczęcia i zakończenia rozwiązywania zadań. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego bezpośrednio po zapisaniu czasu rozpoczęcia i zakończenia rozwiązywania zadań odtworzone zostaje nagranie z płyty CD.

8. Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (tylko rysunki wykonuje ołówkiem).

9. W czasie trwania egzaminu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu, a w szczególności:

a) nie opuszcza sali egzaminacyjnej (tylko w szczególnie uzasadnionej sytuacji może opuścić salę po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem konieczności skorzystania z pomocy medycznej),

b) nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca,

c) w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi,

d) nie wypowiada uwag i komentarzy,

e) nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych,

f) nie korzysta z żadnych środków łączności.

10. W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu odpowiedniej części egzaminu, przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa daną część egzaminu danego ucznia, unieważnia mu  odpowiednią część egzaminu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia egzaminu.

11. Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki i zamyka swój zestaw egzaminacyjny. Przewodniczący lub członek zespołu nadzorującego sprawdza poprawność kodowania i odbiera pracę. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.

12. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie kończą pracę
z zestawem zadań i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.

13. Uczniowie z ważną opinią/orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej lub zaświadczeniem lekarskim o chorobie lub czasowej niesprawności mają prawo do zdawania egzaminu w formie i warunkach dostosowanych do ich dysfunkcji.

14. Stwierdzenie podczas sprawdzania prac egzaminacyjnych niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów skutkuje unieważnieniem odpowiedniej części egzaminu tych zdających (unieważnia dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej,
w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej). Uczeń przystępuje ponownie do odpowiedniej części egzaminu w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

15. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia który ponownie przystąpił do odpowiedniej części egzaminu, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, w porozumieniu z dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, unieważnia odpowiednią część egzaminu tego ucznia. W zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu dla danego ucznia, w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych z odpowiedniej części egzaminu, wpisuje się „0”.

 


II próbna diagnoza przed egzaminem gimnazjalnym realizowana w ramach projektu:

„Sprawdź swoją szkołę”

 

odbędzie się w dniach:

2 marca 2010r.  (wtorek),  godz. 1245 – część humanistyczna

3 marca 2010r.  (środa),  godz. 1245– część matematyczno-przyrodnicza

4 marca 2010r.  (czwartek),  godz. 1245 – język obcy nowożytny

 

* Miejsce: wyznaczone sale lekcyjne

 

* Organizacja pracy szkoły w dniach egzaminu próbnego:

 

Klasy I i II – lekcje według tygodniowego planu (ewentualne zmiany zostaną
                  uwzględnione w formie zastępstw doraźnych).

 

Klasy III   – 5 lekcji według planu, o godz. 1235 zbiórka pod wyznaczonymi
                     salami (zgodnie z przygotowanymi listami uczniów).

 


UWAGA - UCZNIOWIE  !     

ORGANIZACJA

pierwszej próbnej diagnozy przed egzaminem gimnazjalnym

 

Pierwsza próba ma na celu wewnętrzną diagnozę przygotowania uczniów klas III w zakresie opanowania standardów egzaminacyjnych i jest realizowana w oparciu o projekt : „Sprawdź Swoją Szkołę”.

 

1.      W dniach 1 -3 grudnia 2009r. odbędzie się pierwszy próbny egzamin dla uczniów klas III Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

 

2.      Dnia 1 grudnia 2009r. (wtorek) klasy I – III realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji,
z tym, że:

·       o godz. 1200 uczniowie klas III przystępują do próbnego egzaminu w części humanistycznej, który trwa 2 godziny,

·       po 4 lekcjach, o godz. 1135 uczniowie klas I i II kończą zajęcia lekcyjne.

 

3.      Dnia 2 grudnia 2009r. (środa) klasy I – III realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji,
z tym, że:

·       o godz. 1200 uczniowie klas III przystępują do próbnego egzaminu w części matematyczno-przyrodniczej, który trwa 2 godziny,

·       po 4 lekcjach, o godz. 1135 uczniowie klas I i II kończą zajęcia lekcyjne.

 

4.      Dnia 3 grudnia 2009r. (czwartek) klasy I – III realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji,
z tym, że:

·       o godz. 1245 uczniowie klas III przystępują do próbnego egzaminu w części matematyczno-przyrodniczej, który trwa 2 godziny,

·       po 5 lekcjach, o godz. 1230 uczniowie klas I i II kończą zajęcia lekcyjne.

W tych dniach uczniowie dojeżdżający mają zapewnioną opiekę świetlicową.

 

Prosimy trzecioklasistów, aby zaakcentowali uroczystym strojem
(w tonacji biało-granatowo-czarnej) rangę pierwszej próbnej diagnozy
przed egzaminem gimnazjalnym.

 


INFORMACJA  DLA  UCZNIÓW

przystępujących do egzaminu gimnazjalnego 2009

 

  1. Prawa i obowiązki ucznia przystępującego do egzaminu określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007r. w sprawie warunków
    i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych
    (Dz.U. nr 83, z późn. zm.).
  2. Uczniowie z ważną opinią/orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej lub zaświadczeniem lekarskim o chorobie lub czasowej niesprawności mają prawo do zdawania egzaminu w formie i warunkach dostosowanych do ich możliwości
    (np. do wydłużonego czasu zdawania, dodatkowych urządzeń lub pomocy ze strony zespołu nadzorującego).
  3. Uczeń zgłasza się na egzamin w wyznaczonym przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego miejscu i czasie.
  4. O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują wyznaczone im miejsca. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie ważną legitymację szkolną i okazać ją, jeśli zostanie o to poproszony.
  5. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Nie wolno przynosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
  6. Egzamin rozpoczyna się punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie spóźnieni nie zostaną wpuszczeni do sali egzaminacyjnej po rozdaniu zestawów egzaminacyjnych.
  7. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego sprawdza, czy pakiety
    z zestawami egzaminacyjnymi są nienaruszone i otwiera je w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów.
  8. Po otrzymaniu zestawu zdający na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego ma obowiązek sprawdzić, czy zestaw egzaminacyjny jest kompletny, tzn. czy ma wszystkie strony i czy są one wyraźnie wydrukowane. Braki natychmiast zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego egzamin
    w danej sali, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu z przebiegu egzaminu.
  9. Zdający zapisuje swój indywidualny kod i datę urodzenia w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego. Uczniów korzystających z dostosowanych zestawów egzaminacyjnych oraz uczniów z dysleksją wyręczają w kodowaniu członkowie zespołu nadzorującego.
  10. Zdający ma obowiązek zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu egzaminacyjnego. W razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego.
  11. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań liczony jest od momentu zakończenia czynności organizacyjnych. Przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy, w miejscu widocznym dla każdego zdającego, czas rozpoczęcia
    i zakończenia rozwiązywania zadań. W przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego następuje wówczas odtworzenie nagrania z płyty CD.
  12. Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (tylko rysunki wykonuje ołówkiem).
  13. W czasie trwania egzaminu zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca spokoju przebiegu egzaminu, a w szczególności:

·        nie opuszcza sali egzaminacyjnej (w szczególnie uzasadnionej sytuacji może opuścić salę po uzyskaniu pozwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i przy zachowaniu warunków uniemożliwiających kontaktowanie się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem konieczności skorzystania z pomocy medycznej),

·        nie opuszcza wyznaczonego mu w sali miejsca,

·        w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi,

·        nie wypowiada uwag i komentarzy,

·        nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych,

·        nie korzysta z żadnych środków łączności.

  1. W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu egzaminu, przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa tę część egzaminu danego ucznia, unieważnia mu daną część egzaminu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia egzaminu.
  2. Zdający, który ukończył pracę przed wyznaczonym czasem, zgłasza to przewodniczącemu zespołu nadzorującego przez podniesienie ręki. Przedstawiciel zespołu nadzorującego sprawdza poprawność kodowania i odbiera pracę. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali uczeń wychodzi, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.
  3. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie kończą pracę z zestawem i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.
  4. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania arkuszy egzaminacyjnych niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów, dyrektor komisji OKE
    w Łomży, w porozumieniu z dyrektorem CKE, unieważnia odpowiednią część egzaminu tych uczniów i zarządza jego ponowne przeprowadzenie.
  5. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania pracy niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia, który ponownie przystąpił do odpowiedniej części egzaminu, dyrektor OKE, w porozumieniu z dyrektorem Komicji Centralnej, unieważnia daną część egzaminu tego ucznia, a w zaświadczeniu
    o szczegółowych wynikach egzaminu dla danego ucznia, w miejscach przeznaczonych na wpisanie wyników uzyskanych z odpowiedniej części egzaminu, wpisuje się „0”.

 

  1.  W dniu egzaminu wszystkich zdających obowiązuje strój galowy.

 


Wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego

*Prezentacja w PowerPoint


fot. E. Tokajuk

* Egzamin próbny - część humanistyczna  12 listopada 2008 r.

* Egzamin próbny - część mat. - przyr.      13 listopada 2008 r.


 Organizacja Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego

 

1. W dniach 12 i 13 listopada 2008 r. odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

2.Dnia 12 listopada 2008 r. (środa) klasy I - III realizują zajęcia zgodnie z planem lekcjii, z tym, że :

- od godz. 1100  do 1135 uczniowie klas III pod nadzorem nauczycieli przygotowują sale egzaminacyjne

- o godz. 1200 uczniowie klas III przystępują do próbnego egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej, która trwa 2 godziny,

- po 4 lekcjach, o godz. 1135 uczniowie klas I i II kończą zajęcia lekcyjne.

3.Dnia 13 listopada 2008 r. (czwartek) o godz. 800  klasy III przystępują do próbnego egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno-przyrodniczej, który trwa do godz. 1000 ,

- po egzaminie klasy III realizują kolejne lekcje zgodnie z tygodniowym planem zajęć,

- klasy I i II przychodzą do szkoły na godz. 1010  i realizują zajęcia wg planu(3 godzina lekcyjna jest skrócona i trwa 1/2 godziny).

   W tych dniach uczniowie dojeżdżający mają zapewnioną opiekę świetlicową.

   Prosimy trzecioklasistów, aby zaakcentowali uroczystym strojem (w tonacji biało-granatowo-czarnej) rangę próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Wicedyrektor

 Maria Jolanta Kłosińska


INFORMACJA  DLA  UCZNIÓW

przystępujących do próbnego egzaminu gimnazjalnego 2008/2009

 

  1. Próbny egzamin gimnazjalny w części humanistycznej rozpocznie się o godz. 1200,
    a w części matematyczno-przyrodniczej o godz. 800.

Uczeń spóźniony nie zostanie wpuszczony do sali egzaminacyjnej.

  1. Czas trwania egzaminu – 120 minut (w sali 202 – 180 minut). Uczniowie wchodzą do sali pojedynczo i zajmują miejsca według kolejności na liście.
  2. Zdający wnosi na salę egzaminacyjną wyłącznie przybory do pisania i rysowania (długopis z czarnym tuszem, ołówek, linijkę, ekierkę, kątomierz, cyrkiel).
  3. Do sali nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (zakaz dotyczy zarówno uczniów, jak i członków zespołów nadzorujących). Odebrane przedmioty zostaną przechowane w sekretariacie szkoły do momentu ukończenia egzaminu.
  4. Obowiązki zdającego:

-         uczeń nie opuszcza sali egzaminacyjnej (wyłącznie w szczególnie uzasadnionej sytuacji i w towarzystwie nauczyciela z zespołu nadzorującego),

-         nie opuszcza wyznaczonego mu miejsca,

-         w żadnej formie nie porozumiewa się z innymi zdającymi,

-         nie wypowiada uwag i komentarzy,

-         nie zadaje żadnych pytań dotyczących zadań egzaminacyjnych.

  1. W przypadku niesamodzielnej pracy lub zakłócania przebiegu egzaminu przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa egzamin danego ucznia, unieważnia jego pracę i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole.
  2. Po otrzymaniu zestawu zdający ma obowiązek sprawdzić jego kompletność. Ewentualne braki niezwłocznie zgłasza przewodniczącemu zespołu nadzorującego, po czym otrzymuje kompletny zestaw, co potwierdza czytelnym podpisem w protokole.
  3. Zdający zapisuje swój indywidualny kod i datę urodzenia w wyznaczonych miejscach zestawu egzaminacyjnego.
  4. Zdający ma obowiązek zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na pierwszej stronie zestawu. W razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie.
  5. Zdający rozwiązuje zadania i zaznacza lub zapisuje odpowiedzi w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem.
  6. Po upływie czasu trwania egzaminu (godzina zakończenia będzie widoczna na tablicy) uczniowie kończą pracę z zestawem i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.
  7. W przypadku wcześniejszego zakończenia pracy, zdający w spokoju oczekuje czasu zakończenia egzaminu i nie opuszcza sali egzaminacyjnej.
  8. W przypadku stwierdzenia podczas sprawdzania arkuszy egzaminacyjnych niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów, nastąpi unieważnienie egzaminu tych uczniów.
  9.  W dniu egzaminu wszystkich zdających obowiązuje strój galowy.

 


Próbny egzamin z języków obcych nowożytnych dla uczniów klas III zostanie przeprowadzony w naszej szkole 21 października 2008 roku o godz. 12.30 w sali gimnastycznej i auli szkolnej - język angielski, w sali nr 202 - język rosyjski, w sali nr 207 - język francuski.

I. Harmonogram przebiegu egzaminu;

1.12.20 - 12.25 wprowadzanie uczniów do sal egzaminacyjnych według kolejności na listach (wprowadzanie uczniów do sali gimnastycznej i auli rozpoczyna się od 12.15);

2.12.30 rozpoczęcie próbnego egzaminu gimnazjalnego, który trwa 90 minut;

3.ok. godz.14.00 zakończenie egzaminu.

Wicedyrektor

Maria Jolanta Kłosińska