AKTUALNOŚCI 2010/2011


Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

1.09.2010 r.

 

fot. M. Mularczyk

List do uczniów polskich szkół

na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka


Ważna informacja

dla uczniów klas pierwszych, przystępujących

do testów diagnozujących z języków obcych nowożytnych.

         Uprzejmie przypomina się, iż zaplanowany na dzień 1 września 2010 r. (środa) test kompetencji, zostanie przeprowadzony  w godz. 1100 - 1145.

         Szczegółowe informacje dotyczące organizacji i przebiegu testu zostaną przekazane uczniom na spotkaniach z wychowawcami 1 września 2010 r. o godz. 945.

         Poniża tabela przedstawia miejsce przeprowadzenia testów oraz liczbę przystępujących do nich uczniów.

ODDZIAŁ

JĘZYK

ANGIELSKI

NIEMIECKI

FRANCUSKI

sala

ilość uczniów

sala

ilość uczniów

sala

ilość uczniów

I A

101

21

--------

--------

--------

--------

I B

204

27

--------

--------

--------

--------

I C

--------

--------

201

22

--------

--------

I D

202

23

--------

--------

--------

--------

I E

105

22

--------

--------

--------

--------

 

         Listy uczniów zdających w poszczególnych salach dostępne są na tablicy informacyjnej.

Uwaga! Wszyscy uczniowie klas pierwszych mają obowiązek przystąpienia do testu.

                                                                                                          Anna Siemiatycka

                                                                                                        Dyrektor


Francuskie wakacje

fot. W. Jegliński

    W dniach 4 – 17 lipca 2010 roku pięcioro uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku doskonaliło wiedzę i umiejętności z języka francuskiego na ogólnopolskim obozie językowym dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich w Olsztynie.

    Obóz został zorganizowany w ramach porozumienia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie z Centrum Polsko-Francuskim Côtes d’Armor – Warmia i Mazury oraz ze Stowarzyszeniem Kulturowym „Borussia”. Patronat honorowy nad obozem sprawował Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Udział uczniów naszego województwa w obozie był bezpłatny.

    Młodzież uczestniczyła w całodziennych zajęciach prowadzonych  przez nauczycieli i animatorów z Francji, którzy dbali nie tylko o aspekt edukacyjny obozu, ale także o poznawanie historii, tradycji i zwyczajów panujących w ich kraju. Nie zabrakło czasu na wypoczynek i bogaty program sportowo-rekreacyjny: wycieczki krajoznawcze, wyjścia do kina i muzeów, dyskoteki. Zapoznajmy się z wypowiedziami dwóch uczestniczek obozu Sylwii Ciruszys i Justyny Milewskiej z klasy III F:

    Sylwia: „Nasza grupa liczyła 35 osób. Podzielono nas na trzy grupy według umiejętności. Między śniadaniem, a obiadem mieliśmy cztery godziny nietypowo prowadzonych lekcji   (tzn. rozmowy o naszych pasjach, marzeniach, itp). Lekcje prowadzone były przez czworo nauczycieli z Francji. Po południu dwie młode panie, także z Francji organizowały nam rozrywkę  (gry, zabawy, konkursy - wszystko prowadzone było w języku francuskim). Mieliśmy dużo okazji na zwiedzanie miasta. Byliśmy w planetarium i obserwatorium, a także na plaży w Gdyni.
Będę bardzo miło wspominała ten obóz, bo mogłam poznać wielu ciekawych ludzi, podszkolić swoją wymowę i gramatykę. języka francuskiego”.

    Justyna: „Jestem tegoroczną absolwentką Gimnazjum nr 2 w Olecku. W tym roku wakacje spędziłam w Olsztynie, na dwutygodniowym kursie języka francuskiego. Jechałam tam z mieszanymi uczuciami. Wakacje i nauka…dzięki! Na miejscu okazało się, że prócz wykładów z przesympatycznymi Francuzami, zaplanowano nam mnóstwo atrakcji: planetarium, muzea, wycieczka nad Bałtyk, kino 5D, basen, dyskoteki, zwiedzanie okolic. Nawet nie jestem w stanie wymienić wszystkiego. Język francuski okazał się być łatwym językiem. Nauka przez integrację z młodzieżą francuską okazała się o wiele łatwiejsza, niż sucha nauka regułek książkowych.

    Te wakacje zaliczam do wyjątkowo udanych. Zachęcam wszystkich do korzystania z takich okazji. Bo nie dość, że odciążają rodzicielską kieszeń, niosą niezapomniane wrażenia, to także przygotowują nas do egzaminu dojrzałości, a co najważniejsze – dostarczają masę wspomnień”

Uczestnictwo w obozie było dla gimnazjalistów nagrodą za dobre sprawowanie i wyniki w nauce.

Wojciech Jegliński